ניקיון מרפאות וקליניקות

ניקיון מרפאות וקליניקות
תוכן עניינים

לשמירה על סביבה נקייה יש חשיבות עליונה במתקנים רפואיים, בהם נדרשת רמת תברואה גבוהה ביותר. לכן, לחיטוי וניקיון במקום יש תפקיד קריטי בשמירה על בריאותם של המטופלים והצוות הרפואי כאחד. הנה כל מה שצריך לדעת על ניקיון מרפאות וקליניקות.

כל מקום ציבורי, בו נעשה שימוש יומיומי של מספר מבקרים, מצריך ניקיון ותחזוקה שוטפת. כשמדובר במתקנים רפואיים יש לשירותי ניקיון מקצועיים חשיבות עליונה. מרכזים רפואיים, המשמשים לבדיקות ולמתן טיפולים שונים, מצריכים שמירה על היגיינה וניקיון ברמה הגבוהה ביותר. זאת, בכדי למנוע התפרצות של נגיפים וחיידקים שונים.

במקומות אלו חשוב ואף קריטי לבצע ניקיון מרפאות שוטף מדי יום, הנערך על ידי חברת ניקיון משרדים מקצועית. בשונה מניקיון סביבות עבודה אחרות כמו משרדים, ניקיון מרפאות וקליניקות מצריך הקפדה יתרה על כל שלב לאורך התהליך ועבודה עם חומרים ייעודיים המתאימים לשימוש רפואי. הניקיון בכל אזורי המרפאה צריך לכלול חיטוי של משטחים באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים, שטיפה יסודית של הרצפה, ניקוי מכשירים שונים הבאים במגע עם מטופלים ורופאים, חיטוי וניקיון יסודי של המטבחון, חדרי השירותים, עמדות העבודה, אזורי ההמתנה ועוד.

ניקיון מרכזים רפואיים – שמירה על רמת תברואה ברמה הגבוהה ביותר

במתקנים רפואיים כמו מרפאות וקליניקות, מתרחשת תנועה ערה של מבקרים אשר חלקם חולים במחלות שונות, לאורך שעות הפעילות. כפועל יוצא מרכזים אלו נמצאים ברמת סיכון גבוהה של התפשטות וירוסים וזיהומים שונים. ניקיון קליניקות מאפשר שמירה על רמת סניטציה נאותה במקום ואינו רק מגן על החולים, אלא גם יוצר סביבת עבודה בטוחה לרופאים ועל צוות המרפאה, ומפחית את הסיכון שלהם לחשיפה לחיידקים מזיקים.

ניקיון מרפאות לפי פרוטוקולי ניקיון מחמירים

ניקיון מרפאות דורש מומחיות וידע מיוחדים של פרוטוקולי ניקוי ספציפיים אשר מתייחסים לטיפול רפואי. חשוב לדעת שלא כל חברת ניקיון בעלת יכולת לשמור על רמת התברואה הגבוהה ביותר במקום. לכן, חשוב לבחור בחברת ניקיון מקצועית אשר מציעה שירותים המותאמים לתעשיית הבריאות ומבינה את האתגרים הייחודיים של ניקיון קליניקות. ניקיון מרפאות מצריך שימוש בחומרי חיטוי וחומרי ניקוי המיועדים לשימוש בבתי חולים בכדי להבטיח חיטוי יסודי תוך עמידה בתקנות הנדרשות ושיטות העבודה המומלצות.

בקרה ומניעת התפשטות נגיפים

ניקיון מרפאות חיוני בכדי להבטיח שהמתקנים הרפואיים עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של ניקיון ובקרת זיהומים. אחד היתרונות העיקריים בחברת מקצועית המתמחה במרכזים רפואיים, הוא הדגש על בקרה ומניעה של חיידקים. ניקיון מרפאות ומתקנים רפואיים שונים מתבצע תחת פרוטוקול ניקוי מפורט ומחמיר המתייחס למשטחים הבאים במגע בתדירות גבוהה, אזורי המתנה, חדרי בדיקה ואזורים נוספים בהם מתרחשת תנועה ערה של מטופלים. על ידי חיטוי קבוע של אזורים אלה, הסיכון לזיהום מופחת באופן משמעותי, מה שתורם לסביבת בריאות בטוחה יותר.

 

שתפו את המאמר

תוכן עניינים

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

בואו נדבר.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

× בואו נדבר בואטספ
דילוג לתוכן