5 נקודות לבחירת חברת הניקיון למשרד שלכם

תוכן עניינים

משרדים נועדו להיות מרשימים ונקיים, ועבור הרבה חברות הם אף מהווים סוג של כרטיס ביקור עבור החברה. לכן, הם חייבים להיות נקיים, מצוחצחים ומתוחזקים בצורה עקבית. עם זאת, יש הבדל גדול בין משרד למשרד ויש כמה נקודות שעוזרות למצוא את חברת הניקיון הטובה ביותר.
יש חשיבות לתנועה במקום, לכמות האנשים ולשטח המשרד, וחשוב לדעת למצוא את חברת הניקיון שתצליח להתאים את עצמה לצרכים של המשרד, לעשות את העבודה בצורה טובה ובתדירות הנכונה, וכמובן, לגבות סכום הוגן ונכון.

שוק התעסוקה של ישראל בנוי כך שיש מאפיינים ברורים לכל סוג של אזור. מרכז הארץ הוא האזור בו יש הכי הרבה משרדים גדולים, חברות ענק וגורדי שחקים, בעוד בפריפריה יש הרבה יותר עסקים קטנים שיושבים במשרדים קטנים.
הסיבות לחלוקה הזו הן בין השאר גיאוגרפיות, אקלימיות, חברתיות ועוד כשהאלמנט הבולט ביותר הוא ריבוי ההזדמנויות המקצועיות. במרכז הארץ בכלל, ובתל אביב בפרט, יש את כמות העבודות הגדולה ביותר, וכיוצא מכך, גם את כמות המשרדים הגדולה יותר.

יש מגוון עצום של סוגי משרדים ואין ספק שאין דמיון בין משרד הייטק משוגע ומפנק לבין משרד של חברת רואי חשבון קטנה שיושבת בתוך דירה, אך אם יש דבר אחד אשר משותף לכל משרד באשר הוא זה הצורך בניקיון, אסתטיקה והיגיינה.

בעלי עסקים חייבים לשכור חברות ניקיון ייעודיות כדי לשמור על היגיינה טובה וסביבת עבודה חיובית ובריאה למען העובדים והלקוחות כאחד. חשוב להבין שיש כמה סוגים של חברות ניקיון – כאלו שמבצעות ניקיון בסיסי, של מטבח, שירותים ואזורי עבודה, ומנגד, חברות שנותנות את האקסטרה – שירותים מקיפים וכן ניקיון בשעות הלילה.

יש כמה פרמטרים דרכם אפשר לבדוק את ההתאמה של חברת ניקיון למשרד, ויש כמה נקודות עליהן צריך לשים דגש כאשר בוחרים חברת ניקיון מתאימה.

  • סקר שוק – המגוון בשוק כיום עצום. יש הרבה מאוד חברות עם יכולות ומכשור שונה. חשוב לבחון את כל האפשרויות לפני שמבצעים את הבחירה.
  • סנכון לוחות זמנים – לכל משרד יש את הלו"ז שלו ואת הצרכים שלו בהתאם לימי העבודה. חשוב להתעדכן עם חברת הניקיון לגבי היכולת של העובדים להגיע בזמנים מסוימים ולעבוד על חלקים מסוימים במשרד (כמו חדרי ישיבות לפני ישיבות ולובי בשעות הבוקר) בזמנים הרלוונטיים.
  • ירידה לפרטים – כמה זמן נחשב ניקיון למשרד הרלוונטי שלכם? כמה עובדים יישלחו? מה קורה במצב בו העובד הקבוע חולה? מהם יכולות החברה מבחינת שירותים מקיפים ומה יכולה החברה להעניק ללקוח שחברות אחרות לא יכולות. חשוב לדעת כל דבר ודבר לפני שבוחרים את החברה הנכונה.
  • תשלום ואורך חוזה – ענייני כסף הם תמיד חשובים. יש לסגור את כל הפרטים לגבי אופי התשלום והחוזה עוד לפני החתימה. כמובן שאפשר לבקש להוריד ולהוסיף סעיפים לפי רצונות ספציפיים.
  • נוכחות – לרוב, הניקיון במשרדים נעשה בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחה"צ. עם זאת, חשוב שבעל העסק יראה נוכחות כדי לבחון את העבודה של עובד הניקיון, לפחות בימים הראשונים שלו, על מנת לראות האם הוא מתאים לעבודה.

סביבת עבודה פורייה

המטרה של כל בעל עסק היא למשוך לקוחות ועובדים איכותיים, וכדי לייצר סביבת עבודה פורייה יותר, הוא חייב למצוא את שירות הניקיון המתאים ביותר.
כל מנהל משרד יודע שיש להפריש חלק מהתקציב לטובת ניקיון טוב של המשרד, מפני שהוא מהווה את הפנים של החברה. עסקים רבים משתמשים במשרדים שלהם כדי להרשים לקוחות וקולגות ואף עורכים סיורים אם המשרדים הם אכן ברמה גבוהה. 

ניקיון והיגיינה הם בהחלט גורמים משפיעים בעיני לקוחות שרוצים לסגור עסקה או לקנות ממוצרי החברה, ואפילו בפני עובדים שרוצים להגיע ולעבוד עבודה איכותי ולקבל תנאים טובים כדי להתפתח ולתרום למקום בו הם עובדים. החשיבות של חברת ניקיון שתייצר את אותו ניקיון אידיאלי היא עצומה, ולכן אין לזלזל בתהליך ולעשות את המירב כדי למצוא את החברה הכי מתאימה למשרד ולצרכים הספציפיים שלו.

שתפו את המאמר

תוכן עניינים

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

בואו נדבר.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

× בואו נדבר בואטספ
דילוג לתוכן